چه تفاوت هایی بین دستگاه یو پی اس و دستگاه مولد برق اضطراری وجود دارد ؟

چه تفاوت هایی بین دستگاه یو پی اس و دستگاه مولد برق اضطراری وجود دارد ؟

*تفاوت دیزل ژنراتور با یو پی اس

دیزل ژنراتور همانند یو پی اس یک منبع برق اضطرای می باشد با این تفاوت که دیزل ژنراتور در مقابل مشکلات برقی هیچ نقشی را ایفا نمی کند و در هنگام قطع برقی تقریبا به مدت 10دقیقه تاخیر دارد یعنی با هنگام قطع برقی تجهیزات شما بلافاصله هنگام قطع برق خاموش می گردند و زمانیکه دیزل ژنراتور بعداز زمانی حدودا 10 دقیقه تاخیر، برق تولید کند در این صورت تجهیزات متصله روشن می گردند.
در حالیکه سیستم های یو پی اس بدون وقفه می باشند یعنی با قطع برق شهری، یو پی اس بلافاصله و بدون تاخیر متصله گردیده و تجهیزات متصله به یو پی اس را روشن نگه میدارند و مدت زمان روشن ماندن دستگاه ها به میزان زمان درخواستی و پشتیبانی از طرف مصرف کننده مشخص میگردد. یعنی با توجه به ساعات و زمان پشتیبانی درخواستی توسط user ، باتری مشخص گردیده و مدت زمان پشتیبانی ارائه داده می شود.

دستگاه یو پی اس علاوه بر تامین برق بدون وقفه هنگام قطع برق شهری ac ، همچنین توانایی تثبیت ولتاژ و فرکانس را نیز دارند.یو پی اس های آنلاین دارای تثبیت ولتاژ و فرکانس داخل دستگاه می باشند ولی یو پی اس های لاین اینتر اکتیو فقط دارای تثبیت ولتاژ می باشند. در واقع یو پی اس های آنلاین دارای حفاظتی بالایی می باشند. بدین معنی می باشد که دستگاه یو پی اس قادر به حل تمام مشکلات برقی از قبیل افزایش و کاهش ولتاژ، نوسانات فرکانسی، نویز و بسیاری از مشکلات دیگر می باشد. نکته قابل توجه کارکرد همزمان یو پی اس و دیژل ژنراتور می باشد. که در ادامه در مطالب بعدی در این مورد توضیحات بیشتری داده شده است.

دیدگاه بگذارید