در وُرد شما می توانید آبجکت ،اشکال و هندسی های مختلف رو اضافه کنید و از آنها در کارتون استفاده لازم رو ببرید پس با ما همراه باشید تا این آموزش رو ببیند و یادبگیرید و اگر سوالی داشتین در قسمت نظرات یا در فروم دکتر پی سی مطرح کنید(پیشنهاد ما مطرح کردن سوال در فروم دکتر پی سی هست)

شما می‌توانید علاوه بر متن آبجکت‌های دیگری همچون تصویر، لینک، نمودار، معادلات ریاضی، جدول و… نیز به سند متنی خود در مایکروسافت ورد بیفزایید که در این پست کامل آموزش داده ایم.

 

بقیه آموزشهای رایگان ورد رو میتونید از اینجا ببینید

و همین طور دوره ی رایگان ورد {جامع تری و کاملترن و حرفه ای ترین دوره ویدئویی آموزش ورد}روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع ویدوئی آموزش ورد 2010 تا 2016(رایگان)

گزینه‌ی Table برای افزودن جدول

با کلیک بر روی گزینه‌ی Table با منویی مشابه تصویر زیر رو به رو خواهید شد.

 

با حرکت دادن موس بر روی جدول‌های کوچک می‌توانید سریعا یک جدول رسم کنید.

اما اگر به تنظیمات بیشتری احتیاج دارید می‌توانید بر روی گزینه‌ی Insert Table کلیک کنید، در این حالت با صفحه‌ای کوچک مانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

در این منو گزینه‌ی Number of columns برای انتخاب تعداد ستون‌ها و گزینه‌ی Number of rows برای تنظیم تعداد سطرهای جدول به کار می‌رود، سایر گزینه‌ها برای تنظیم نحوه‌ی نمایش محتوای درون جدول (اندازه‌ی عرض و…) کاربرد دارند.

پس از افزودن جدول شما می‌توانید با کلیک بر روی هر کدام از سلول‌ها محتوای مورد نظر خود را درون جدولتان بنویسید.

گزینه‌ی Picture برای افزودن تصویر به صفحه‌ی ورد

با کلیک بر روی گزینه‌ی Picture با تصویری شبیه شکل زیر مواجه می‌شوید.

 

از سکشن سمت چپ آدرسی که تصویر در آنجا قرار دارد را انتخاب کرده و در بخش سمت راست تصویر مورد نظرتان را با دوبار کلیک کردن به سند متنی خود اضافه کنید.

گزینه‌ی Shapes برای افزودن شکل‌های هندسی به ورد

از طریق گزینه‌ی Shapes می‌توانید اشکال هندسی مختلفی را در سایزهای دلخواه به صفحه‌ی مایکروسافت ورد خود بیفزایید، با کلیک کردن بر روی این گزینه منویی گشوده‌ خواهد شد که بیشتر تصاویر هندسی را در آن خواهید دید، میتوانید با انتخاب هر کدام از اشکال آن را به صفحه بیفزایید.

گزینه‌ی SmartArt برای افزودن نمودارهای چندگانه‌ی متنی

به کمک این قابلیت شما می‌توانید تصاویر (نمودار‌های تصویری) مورد نظر خود را به صفحه‌ی ورد بیفزایید و متن و تصاویر مورد نظرتان را به آن اضافه کنید، نمایی کلی از عملکرد این نمودار را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

دیدگاه بگذارید