حال با اختراع کامپیوتر همه افراد بدنبال تایپ برای حل مشکلات خود هستند که یکی از مشکلات اساسی آنها نحوه نوشتن انگلیسی و فارسی در ورد میباشد که این مشکل در هنگام ساخت پاورپوینت و ایمیل نیز پیش می آید. جهت یادگیری با ما همراه باشید.

بقیه آموزشهای رایگان ورد رو میتونید از اینجا ببینید

و همین طور دوره ی رایگان ورد {جامع تری و کاملترن و حرفه ای ترین دوره ویدئویی آموزش ورد}روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع ویدوئی آموزش ورد 2010 تا 2016(رایگان)

 

چگونه مشکل تایپ صحیح فارسی و انگلیسی را در word برطرف کنیم؟

در همه نسخه های ورد برای تایپ صحیح فارسی و انگلیسی با هم تنها کاری که باید انجام بدین اینکه شما باید دو گزینه Align Right و Right-to-left را فعال کنید. به این ترتیب اگر در حین تایپ فارسی در word از واژگان انگلیسی استفاده کنید همه چیز سر جای خودش تایپ خواهد شد و بهم ریختگی نخواهید داشت.

چگونه Microsoft Office Word 2016 را فارسی سازی کنیم :

برای فارسی سازی کامل word 2016 از بخش Reveiw به قسمت Language مراجعه کنید و روی Language Preferences کلیک کنید.

 

در پنجره باز شده در بخش Choose Editing Language همانطور که می بینید یا زبان فارسی را نصب نشده می زند و یا زبان فارسی در این بخش وجود ندارد.

فرض ما بر نبود کامل زبان فارسی است .پس باید ابتدا زبان فارسی را به این لیست اضافه کنیم.

برای این کار روی …add additional کلیک می کنید و سپس زبان Persian را به این بخش اضافه می کنیم.

با انتخاب گزینه  add مشاهده می کنید که فایل نصب نشده است و در مقابل آن عبارت not install را زده است. حالا باید شما فایل نصبی فارسی ساز مایکروسافت را دانلود و نصب نمایید با زدن رو Persian شما را به صفحه دانلود مایکروسافت منتقل می کند. درایور را دانلود کرده و سپس نصب نمایید. پس از نصب دوباره به تنظیمات بالا بروید و زبان فارسی را روی پیش فرض قرار دهید برای اینکار روی گزینه Set as Defualt بزنید.(هم در بخش پایین و هم در بخش بالا) حالا Word خود را ببندید و دوباره باز کنید. می بینید که Word شما به طور کامل فارسی شده است.

دیدگاه بگذارید