تغییر فونت در متن لاتین یکی از عمده ترین کارها جهت تایپ مقاله یا تحقیق میباشد که ما در این مطلب به این موضوع و آموزش آن اشاره کرده ایم.

بقیه آموزشهای رایگان ورد رو میتونید از اینجا ببینید

و همین طور دوره ی رایگان ورد {جامع تری و کاملترن و حرفه ای ترین دوره ویدئویی آموزش ورد}روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع ویدوئی آموزش ورد 2010 تا 2016(رایگان)

روش اول :تغییر فونت کلمات انگلیسی در Word 2007

برای این کار ابتدا  متنی که احتیاج به ویرایش دارد را انتخاب و یا با کلیدهای ctrl+A تمام متن را انتخاب کنید. سپس کلید های ctrl+D را فشار دهید تا پنجره‌ای مطابق شکل زیر باز شدر این پنجره می توانید فونت و اندازه متن لاتین و فارسی را در بخش ها مشخص شده در شکل مشخص کنید. برای تعیین حالت فونت (Bold یا Italic و…) نیز می‌توانید حالت مورد نظر را از قسمت Font Style انتخاب کنید. اندازه آن را نیز در قسمت size می‌توانید مشخص کنید. با انتخاب گزینه  ok تغییرات به بخش انتخاب شده اعمال می شود.

روش دوم : تغییر فونت کلمات انگلیسی در نسخه های بالاتر از ۲۰۰۷

ابتدا روی یک قسمتی از انگلیسی‌ها کلیک کنید و از روی صفحه کلید دکمه‌های ترکیبی Ctrl+H رو بزنید.
داخل فیلد Find what کلیک کنید و از پایین صفحه دکمه‌ی No Formatting رو بزنید. داخل فیلد Replace With کلیک کنید و از پایین صفحه دکمه‌ی No Formatting رو بزنید.

حال داخل فیلد Find what کلیک کنید. و از پایین صفحه روی دکمه‌ی Format کلیک کنید و گزینه‌ی … Language رو انتخاب کنید و زبان انگلیسی رو انتخاب کنید.

بعد داخل فیلد Replace With کلیک کنید و دوباره از پایین صفحه روی Format کلیک کنید و … Font رو انتخاب کنید و فونت Times New Roman رو انتخاب کنید.

سپس روی Replace All کلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه. در این روش هم مانند روش قبلی خیلی کارهای دیگه میشه انجام داد از جمله bold یا italic کردن یا تغییر رنگ نوشته ها یا تغییر سایز آنها و… .

روش سوم : تغییر فونت حروف انگلیسی در متن فارسی

حتماً تاکنون برای شما پیش آمده که وقتی مشغول تایپ متن فارسی هستید لازم می شود یک یا چند کلمه انگلیسی را هم تایپ کنید ، یا یک پاراگراف در سند به دلیل اهمیت باید ابتدا بزرگ نوشته شود و سپس Bold شود . اینکار باعث خوانایی بیشتر متون می شود . شما می توانید در هنگام نوشتن یا بعد از اینکه اسناد را به صورت کامل تایپ کردید کلید Shift را از روی صفحه کلید پایین نگه دارید و کلمه، جمله یا پاراگراف را با حروف بزرگ ، کلمه اول بزرگ یا برعکس تایپ کنید اما این روش زمانبر می باشد. بهترین راه استفاده از Shortcut می باشد. برای اینکار ابتدا قسمتی از متن که میخواهید آن را تغییر دهید را انتخاب نمایید . سپس دکمه ی Shift+F3 را بزنید. در این مرحله مشاهده خواهید کرد که به سرعت کوچکی و بزرگی حروف در Word تغییر خواهد کرد.

با هر بار فشردن کلیدهای Shift+F3 کلمه ، اندازه جمله یا پاراگراف تغییر می کند ، به متون زیر دقت کنید .

HELLO

hello

Hello

با توجه به نوع متنتان یکی از سه روش بالا را می توانید بکار ببرید.

دیدگاه بگذارید