مقاله
17 دسامبر

.

تحقیق در مورد میزان مصرف منابع شیمیایی گوناگون در جهان اطلاعاتی را جمع آوری کنید.

 The amount of chemical resources in the world Research

 

 در این انشا که در سایت دکتر پی سی ارائه شده ، ما به موضوع “تحقیق در مورد میزان مصرف منابع شیمیایی گوناگون در جهان اطلاعاتی را جمع آوری کنید. ” می پردازیم ، سوال و انتقادی داشتین در قسمت کامنت بپرسین ، برای گرفتن تخفیف ویژه و همینطور آموزش های جدید ، ایمیل خود و شماره تلفن خودتون رو در قسمت پایین این مطلب وارد کنید.

 

میزان مصرف منابع شیمیایی گوناگون در جهان اطلاعاتی را جمع آوری کنید.

آمریکا رشد صنعت تولید مواد شیمیایی شرکت‌ها را به آینده ای روشن امیدوار کرده است.

صنعت تولید مواد شیمیایی آمریکا در سال 2015 با چالش های فراوانی مواجه شده بود. افزایش ارزش دلار باعث کاهش صادرات شده بود؛ و شرکای تجاری مهم آمریکا یعنی برزیل، ژاپن و روسیه با رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کردند در حالیکه رشد اقتصادی چین نیز به شدت کاهش یافته بود. با این وجود، بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی آمریکا[1](ACC)، به لطف افزایش میزان تقاضا میزان تولید مواد شیمیایی در آمریکا به میزان 8/3 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش ACC میزان تولید مواد شیمیایی در سال 2016 به روند صعودی خود ادامه داد و به میزان 1/3 درصد رشد کرد. تی. کوین. سوئیفت[2]، اقتصاددان ارشد ACC، می گوید: «مخارج مصرفی در سال 2016 با افزایش مناسبی مواجه بوده است زیرا بهبود وضعیت بازار کار و افزایش اطمینان مصرف کنندگان باعث رشد درآمد آنها شده است.»

وی ادامه می دهد، این روند بهبود از رکود اقتصادی سال 2008 باعث افزایش تقاضا برای اتومبیل، مواد شیمیایی ساختمانی و تجهیزات تجاری شده است. همچنین با افزایش دسترسی مردم به تسهیلات ارزان قیمت، تقاضا برای انواع خودروهای سبک انیز افزایش یافته است. بنابراین، مواد شیمیایی پایه، لاستیک مصنوعی و مواد شیمیایی تخصصی، در صدر فهرست محصولات پرفروش قرار می گیرند. ارزش مواد شیمیایی در کارخانه های تولید خودروهای سبک در آمریکا و کانادا به 3.490 دلار آمریکا رسیده است. نمودار 1 میزان تولید مواد شیمیایی پیشران را در آمریکا نشان می دهد.

 

اروپا: خوراک ارزان ناکامی بازارها را جبران خواهد کرد

شرکت های تولیدکننده مواد شیمیایی در اروپا در سال 2016، قیمت های ارزان نفت خام به دادشان رسید تا قیمت کمتری برای مهم ترین خوراک مورد استفاده خود که از نفت به دست می آید، یعنی نفتا، بپردازند. اما آنچه در این سال به نفع شرکت های اروپایی نبود، کاهش رشد اقتصادی چین بود که شرکت های بزرگ اروپایی، از جمله دی. اس. ام، لانکسس و بی. ای. اس. اف. را تحت تاثیر قرار داد زیرا این شرکت ها در حال حاضر بخش عمده ای از درآمد خود را از محل فروش محصولات شیمیایی به چین به دست می آورند. جدول 1 اطلاعات مفیدی را در مورد رشد تولید ناخالص دولتی، رشد تولید، تولید مواد شیمیایی و محصولات دارویی در اروپا ارائه می دهد.

به دلیل شرایط نه چندان باثبات اقتصاد کلان، انجمن صنعت مواد شیمیایی اروپا[1](ECIC) که بزرگترین انجمن صنعت تولید مواد شیمیایی در اروپاست، گزارش کرده است که تولید مواد شیمیایی در اروپا در سال 2016 به اندازه 0/1 درصد رشد کرده است که نسبت به رشد 5/0 درصدی سال 2015 افزایش یافته است. ECIC دلیل افزایش رشد این صنعت را افزایش تقاضا برای مواد شیمیایی در صنایع تولید مواد غذایی و نوشیدنی و نیز صنعت ساخت و ساز می داند.

اما این انجمن هشدار داده است که آینده چندان روشنی در انتظار این صنعت نیست. هوبرت ماندری[2]، مدیرکل این انجمن می گوید، «اگرچه پیش بینی ما این است که در سال 2017 نسبت به سال 2016 رشد اندکی افزایش خواهد یافت، اما انتظار نمی رود که شرایطی که باعث این میزان افزایش در رشد این بخش شده اند، مانند قیمت های پایین نفت خام و نرخ مبادله قابل قبول یورو در مقابل دلار آمریکا، برای همیشه پایدار باشند.[3]

دیدگاه بگذارید