اکثر مردم با برنامه ورد آشنایی دارند اما سوال خیلی از مردم از نحوه شماره گذاری انگلیسی و تبدیل آن به فارسی میباشد و بالعکس که ما در این بخش به طور کامل ساده ترین روش را بیان کرده ایم.

بقیه آموزشهای رایگان ورد رو میتونید از اینجا ببینید

و همین طور دوره ی رایگان ورد {جامع تری و کاملترن و حرفه ای ترین دوره ویدئویی آموزش ورد}روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع ویدوئی آموزش ورد 2010 تا 2016(رایگان)

نکته مهم! اگر فایل ورد شما همه عددها را بصورت انگلیسی نشان می دهد:  در ابتدا شما برروی گوشه بالا سمت چپ تصویر یعنی File کلیک می کنید و بعد از انتخاب گزینه Word Options ، پنجره Word Options باز می شود، در این پنجره گزینه Advanced را انتخاب می کنید و سپس قسمت Show Document Content را پیدا می کنید . همانند شکل زیر پس از پیدا کردن عبارت Numeral مقدار آن را به context تغییر بدهید. خواهید دید که اعدادی که تاکنون بصورت انگلیسی تایپ می شدند حال بصورت فارسی تایپ می شوند.

شماره گذاری صفحات در word که در سربرگ Insert انجام می پذیرد دارای دو حالت فارسی و انگلیسی یا همان چپ به راست و راست به چپ است. سه روش آسان برای این کار وجود دارد که ما در این مطلب به آموزش این سه روش می پردازیم:

روش اول: با کلیک بر روی شماره صفحه به سربرگ HOME بروید و با انتخاب گزینه Right to Left Text Direction شماره گذاری صفحات خود را از چپ به راست تغییر دهید.

روش دوم: روی عدد شماره صفحه دابل کلیک کرده تا فعال شود سپس با گرفتن دکمه های ctrl+shift سمت راست (این کلید میانبر همان گزینه right – to – left هست) اما دقت کنید که باید حتماً  ctrl+shift سمت راست صفحه کلید رو بگیرید چون ctrl+shift سمت چپ برعکس کار می کنه یعنی جهت نمایش صفحه میشه از چپ به راست که این برای تایپ انگلیسی بکار می رود.

روش سوم: از سربرگ Home روی فلش کنار گزینه paragraph کلیک کنید تا پنجره آن باز شود ،

سپس از پنجره باز شده از قسمت direction گزینه right – to – left ( یعنی از راست به چپ برای حالت فارسی ) رو انتخاب کنید و دکمه ok را بزنید . خواهید دید که شماره گذاری صفحه شما از راست به چپ تغییر کرد.

کاملترین آموزش فهرست زنی ورد رو بهتون پیشنهاد میکنیم. خوشحال میشیم نظرات شما دوستان عزیز رو بدونیم .

 

دیدگاه بگذارید