تایپ اعداد انگلیسی از آن جهت در متن فارسی کابرد ندارد که باعث از بین رفتن زیبایی متن مورد نظر میشود.در این پست ما یک روش ساده جهت فارسی کردن اعداد انگلیسی بیان میکنیم.

بقیه آموزشهای رایگان ورد رو میتونید از اینجا ببینید

و همین طور دوره ی رایگان ورد {جامع تری و کاملترن و حرفه ای ترین دوره ویدئویی آموزش ورد}روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره جامع ویدوئی آموزش ورد 2010 تا 2016(رایگان)

روشی آسان برای تایپ فارسی اعداد در  Word 2007 و بالاتر (۲۰۱۰-۲۰۱۳-۲۰۱۶)

برای فارسی کردن اعداد انگلیسی در word نسخه ۲۰۰۷ و بالاتر مانند word ۲۰۱۰ در ابتدا شما برروی گوشه بالا سمت چپ تصویر یعنی File کلیک می کنید و بعد از انتخاب گزینه Word Options ، پنجره Word Options باز می شود، در این پنجره گزینه Advanced را انتخاب می کنید و سپس قسمت Show Document Content را پیدا می کنید . همانند شکل زیر پس از پیدا کردن عبارت Numeral مقدار آن را به context تغییر بدهید. خواهید دید که اعدادی که تاکنون بصورت انگلیسی تایپ می شدند حال بصورت فارسی تایپ می شوند.

نحوه صحیح تایپ فارسی اعداد انگلیسی در ورد ۲۰۰۳ :

افرادی که هنوز از نسخه قدیمی ورد یعنی Word 2003 برای تایپ کردن نامه و نوشته های خود استفاده می کنید برای تایپ فارسی اعداد کافی است که از منوی Tools به قسمت Options بروید . در پنجره باز شده بر روی زبانه Complex Scripts کلیک نمایید . حالادر قسمت General و از کادر کشویی روبروی عبارت Numeral ، گزینه Context را انتخاب کنید . در تمام پنجره ها بر روی OK کلیک کنید تا به صفحه اصلی برگردیدخواهید دید که در نوشته های فارسی شما اعداد به صورت خودکار فارسی و در نوشته های انگلیسی شما اعداد به همان صورت انگلیسی نمایش داده می شوند.

دیدگاه بگذارید